Davis-kupa: Djokovic vezetésével győzedelmeskedett Szerbia az első csoportmeccsen

A világelső Novak Djokovicnak mindössze egy órára volt szüksége ahhoz, hogy legyőzze Denis Novakot, és ezzel hozzásegítse Szerbiát egy 3-0-s győzelemhez Ausztria ellen a Davis-kupa második játéknapján.

Djokovic 6-3 6-2 arányban könnyedén nyert Novak ellen, így Szerbia behozhatatlan, 2-0-s vezetést szerzett a hárommeccses játékban. Dusan Lajovic korábban a Gerald Mezler ellen aratott 7-6 (7-5) 3-6 7-5-ös győzelmével kezdte az F csoportot. Nikola Cacic és Filip Krajinovic ezután Philipp Oswaldot és Oliver Marachot verte 7-6 (7-4) 4-6 6-3-ra, ezzel zárva a győztes játékot. A második versenynapon a címvédő Spanyolország és Olaszország is diadalmaskodott. Djokovic, aki 2011 óta nem veszített egyesben Davis-kupa meccset, remek formában volt a világranglista 110. helyét elfoglaló Novakkal szemben. A szerb az adogatásoknál mindössze 6 pontot veszített, így mindössze 28 perc alatt végigszáguldott a második szetten Insbruckban.

„Nagyszerű érzés újra Szerbia színeiben játszani” – mondta Djokovic.
„Hosszú év volt, de mindig tudsz találni egy kis plusz motivációt, ha a hazádért játszol.” – tette hozzá.
Djokovic szombaton minden bizonnyal ismét pályára lép, amikor Szerbia Németországgal mérkőzik meg, míg a US Open-bajnok Daniil Medvegyev az Orosz Teniszszövetség színeiben Ecuador ellen lép pályára.